İP Kamera

IP Network kamera sistemleri isminden anlaşıldığı gibi network altyapısı ile ve network mantığı ile çalışan en yüksek çözünürlükte görüntülerin elde edilebildiği ileri bir teknolojidir.
Analog sisteminizin çözünürlüğü yetersiz geldi ve IP Netwrok kamera sistemi ile revize edebilmeniz için tüm kablolama yapısının değişmesi gerekmektedir zira bu sistemde video kablosu yerine CAT6 network kabloları kullanılır. Alanda optik görüntüleme ve dijital işleme teknolojisi kullandığından analog sistemlere göre çok daha yüksek çözünürlük elde edilebilir.
Görüntü işlemesi analog sistemler kadar hızlı ve akıcı olmaması ile birlikte çok daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyalar. Sistem olarak çok net tabir edilen çözünürlüklerde görüntü elde edebilmek için IP Network kamera sistemleri kesin çözüm olacaktır.
IP sistemlerde IT alt yapı bilgisine sahip olmak gerekir ve devreye alınması sırasında gerekli hesapları yapmazsanız network ağınızda ciddi yavaşlamalar veya kesilmeler yaşayabilirsiniz.
Güvenliğin çok hassas olduğu noktalarda kullanılır ve video içi analizler ile plaka okuma, nesne takibi, kişi sayma, hareketli cisim takibi gibi birçok video analizi gerektiren uygulamalarda IP tabanlı kameralar kullanılır. Analiz esnasında analizin hatasız olabilmesi için keskin çözünürlükte görüntülere ihtiyaç vardır ve bu ihtiyacı IP kamera sistemleri ile karşılayabilirsiniz.